Haram Maldan Zekat Verilir mi?

Moderatörler: ucharfbesnokta, Ertugrul

Haram Maldan Zekat Verilir mi?

Mesajgönderen Med_Cezir » 11 Mar 2014, 11:57



Tamamı haram olan maldan zekat lazım gelmez. O mal hak sahipleri varsa onlara, yoksa, varislerine, onlar da yoksa fakirlere verilir. (Büyük İslâm ilmihali S 340 Madde 30)

Helal ve haram karışık ayrılması mümkün olmayan malın tamamından zekat verilir. (Büyük İslâm ilmihali S 340 Madde 30)

Kaynak: Muhtasar Zekat İlmihali
Helalin fazlası hesap, haramın fazlası azaptır.
İletişim: destek@islamiyasam.com
Kullanıcı avatarı
Med_Cezir
İslamiYasam Genel Sorumlusu
İslamiYasam Genel Sorumlusu
 
Mesajlar: 1966
Kayıt: 11 Eki 2006, 23:00
Konum: İstanbul

Reklam

Dön Zekat-Fitre-Sadaka

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir