Menü

 Din ve İnanç
· Yapılacak_İbadetler

 Siyer
· Sahabeler

 Tasavvuf ve Ahlak
· Nefis_Muhasebesi
· Alimlerden_Nasihatler

 Namaz
· Namaz_Dua_Sureler
· Abdest_Alinis
· Resimlerle_Namaz

 İlmihal
· Namaz_İlmihali
· Taharet Kitabı
· Oruç_Kitabı
· Zekat_ilmihali
· Hac_ilmihali
 Rüya Tabirleri
Hutbe ve Vaazlar
Hutbe Vaaz
Rüya Tabir


Dini Hikayeler
Dini Hikayeler Oku
Linkler
sübhaneke  
Kuran Meali Dinle
Kuran Dinle
Modelleri Dantel
Dantel
Dantel Modelleri
salatı münciye
cüz dinle
tesbih namazı
seferi namaz
4 büyük melek
Kuran Meali Oku
sahih hadisler
Peygamber Efendimizin Kısaca Hayatı
571 de bir güneş doğdu ilahisi sözleri
Resimli Yerde Namaz Kılınır mı ?
ettehiyyatü duasi
En Çok Yumurtlayan Tavuk
Tavuk Cinsleri
Tavuk çeşitleri
kunut duaları
ÖNSÖZ

Hazret-i Âdem ile Havva'nin izdivaci sonucu ne­sil ve zürriyetler yaratan ve onlarin gençlik eyya­mini en degerli bir çag kilan yüce Allah'a hamd-ü senalar olsun.

Cenab-i Hakk'a ibâdet ede ede hayatin ilkbahari olan gençlik günlerine ulasan ümmetlerini öven Peygamberimiz (s.a.v.)'e, aline ve ashabina salât-ü selamlar olsun.

Bu vecibeyi ifa ettikten sonra belirtmek isterim ki, dilimizde "delikanli" diye vasiflandirdigimiz genç in­san, vücut yapisi itibariyle enerji yüklü ve ruh yapisi yönünden çeki düzen verilmeye muhtaç bu­lunmaktadir. O, hisleriyle basbasa birakilacak olur­sa volkan gibi kaynayan kani, tedrici olarak gelisen zekasi, kanalize edilmeye muhtaç hareketlerin tesiri ile alabora olabilir ve -çok kere- dimagi hislerine yenik düser, Bu maglubiyet onu mahcup olacak ve sorumlu kilacak duruma düsürebilir.

Ümmid-i istikbalimiz olan gençlerimizin hakikatleri görüp hakka teslim olmasi için dogruyu ve güzel olan hareketleri onlara tanitmak, hayatî tecrübesi olan bilgili kimseler için vicdanî bir borçtur.

Bu serefli mükellefiyeti "hasbilik" anlayisi içinde ifa etmek, omuzlarinin üzerinde tefekkür kabiliyetine sahip bir bas tasiyan insanlar için vatandaslik bor­cudur. Memleketimizin temel tasi ve yükselen vatan burçlari üzerinde seref sembolü olarak dalgalana­cak gençleri mefkure ve ideal sahibi kilmak, milleti­mizi ve vatanimizi seven her insanin asli vazifesidir.
Kanaatimiz odur ki bu hizmette basarili olmak "sasmaz ve sasirtmaz ölçüler manzumesi" diye tarif ettigimiz âyet-i kerimelerden, hadis-i seriflerden ve ilim erenlerinin irsad ve fikirlere isik tutan beyan­larindan faydalanmayi ön planda tutmakla mümkün olabilir.

Gerek kendi çocuklarini yetistirecek anne ve baba, gerekse vatan evladini egitmekle vazifeli bulunan kimselere yardimci olur düsüncesiyle "Âyet ve Hadisler Isiginda GENÇLERE ÖGÜT­LERIM" kitapçigini kaleme almis bulunuyoruz. Ümit ettigimiz yönde bir hizmet yapabilirsek kendimizi bahtiyar sayariz. Her türlü muvaffakiyet ancak Allah Teâlâ'nin yardimiyladir.
Mehmed Emre

Copyright © IslamiYasam.Com, Ýslam, Kuran, Rüya Tabirleri,Dini Rüya Tabirleri, Hadis, Kuran-i Kerim, Fýkýh, Ýlmihal Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2007-11-25 (2280 okuma)

[ Geri Dön ]
Hadis - Hadisler
Sitemiz PHP-Nuke Kodlari Ile Hazirlanmistir.
Sayfa Üretimi: 0.06 Saniye

:: NukeMods ::